NOVI SVET JE KUHARSKIH MOJSTROV CVET

bty

Danes smo imeli na Novem svetu naravoslovni dan Hrana – bogastvo okusov. Prvošolci so petkovo nalogo resno vzeli in danes, 12. 11. 2018, v šolo z vso ‘obvezno opremo’ prispeli. Poleg svoje zvedave glave so prinesli tudi vseh vrst sadja v barvah najbolj pisane zastave. Na leseno desko niso pozabili, pred kuharsko akcijo pa so si natančno roki umili, predpasnik drug drugemu zavezali in se z nožem v roki v rezalno akcijo podali. Odlično so se odrezali in prav vso zahtevno sadje čisto sami zrezali. Sadna kupa je bila hitro na red in s smetano na vrhu boljša kot kakšen sadni sladoled.

Tale generacija učencev res ni od muh, sami so si naredili še tunin namaz in si ga namazali na kruh.

Naravnih vitaminov smo se naužili, saj smo jih kar celo ‘porcijo’ v telo dobili. In to sploh še ni vse. Od sadne kupe ni ostalo niti sadja in niti kupa pa tudi tuna si na našo šolo več ne upa.

Zapisala Nina Taler, razredničarka 1. D razreda