OBJEMi knjigo z novimi prijatelji

Petek, dan šole, je bil za učence 1. d zelo poseben, saj so nas obiskali učenci 4. b razreda. S seboj so prinesli dobro voljo in knjige Svetlane Makarovič. Kaj hitro so se spoznali, nato pa v parih ali manjših skupinah brali knjige. V razredu, na terasi in v telovadnici so nastali »bralni kotički«. Prvošolci so pozorno poslušali, nato pa zgodbico ob slikanici obnovili. Skupaj so narisali ilustracijo in zraven še kaj zapisali. Na koncu so izrazili veliko zadovoljstvo in obljubo, da kmalu vrnemo obisk.

V drugem delu smo poleg Svetlane Makarovič, spoznali še ilustratorko Jelko Reichman, kateri letos praznujeta 80. letnico. Naredili smo pisane klobučke, pod katerimi smo povedali na kaj smo ponosni.