



Ekipo Legohrčki sestavlja deset učencev in učenk starih od 9. do 16 let.
1. Gal Misson 9. B
2. Lara Mayland 9. C
3. Lana Kejžar 9. C
4. Eva Frelih 9. C
5. Simon Bukovšek 8. C
6. Matic Eržen 8. C
7. Filip Gros 8. D
8. Sara Čarman 7. A
9. Matrin Janežič 7. C
10. Matic Žakelj 5. B
FIRST LEGO League (FLL – firstlegoleague.org) je mednarodni multidisciplinarni raziskovalni program, ki otroke in najstnike motivira in navdušuje za raziskovanje, učenje, eksperimentiranje in sodelovanje. Program FLL se je začelo v Združenih državah Amerike in se je od tedaj razširilo v več kot 80 držav sveta (sezona 2015). Zasnovano je na aktualnih problemih sodobnega časa. Vsako leto se razpiše nova tema tekmovanja. V Sloveniji se je na ta program mogoče prijaviti od 2011 neprofitne organizacije Super Glavca (fll.si). Letos je v Sloveniji prijavljenih 40 ekip, med njimi tudi naša.
Sezona 2015/16 “Pot smeti” (http://legohrcki.ml)
Sezona 2014/15 “Ves svet je učilnica” (http://legohrcki.wordpress.com)
Sezona 2013/14 “Besnenje narave”
Sezona 2012/13 “Rešitve za starejše”
Sezona 2011/12 “Prehrana-kako ohraniti hrano varno?” – pilotna sezona!
Tu se ocenjuje homogenost skupine. Ekipa more obravnavati drug drugega s spoštovanjem in prijaznostjo. Ekipa se na tekmovanju spopada s socialnimi veščinami, ki jih more rešiti kot skupina (npr. vseh 10 v skuipni stoji na rjuhi, kako bi jo obrnili na drugo smer, ne da bi stopili na tla?) Skupno vodilo je: Prijazna strokovnost
Robot mora v 2,5 minut avtomatizirano opraviti 10 nalog (misij) na mizi (FLL polju). Vsaka naloga se točkuje drugače. Pri tehničnem intervjuju pa učenci opišejo kako so izdelali robota in kaj zmore.
Pri projektu se ekipa ukvarja z raziskovalno nalogo pot smeti. Ekipa določi temo in si postavi problem, vprašanje ter na njega išče rešitve. Pri iskanju rešitev se zateče k strokovnjakom in jih vključi v svoj projekt. Svoje vprašanje in inovativno rešitev predstavijo tudi javnosti na različne načine izdelajo spletno stran, facebook stran, se pojavijo v drugih medijih (TV, radio …). Na tekmovanju imajo časa 5 minut, da predstavijo svoje vprašanje in inovativno rešitev na temo kakšna je prihodnost učenja v v predstavitvi predstavijo različne vrste, ki so jih uporabili in kaj so se s tem naučili. Skupina ima na tekmovanju tudi svojo stojnico s to tematiko.
Učenci bodo sestavljali in programirali avtonomnega robota, ki bo na tekmi robotov reševal številne misije – naloge. Letošnja tema 2015/ 2016 je: “Pot smeti” .
Lego Mindstorms EV3 z napajanjem, prenosne računalnike, internetni dostop in mizo za trening.
Interesno dejavnost FLL na naši šoli je s prijavo na tekmovanje za letošnje leto sponzoriral Boštjan Žakelj iz VBG d.o.o.
Če ste pripravljeni podpreti našo interesno dejavnost in postati sponzor se obrnite na mentorja skupine matjaz.pintaric@ossklm.si.
Trenutno imamo en komplet kock EV3 Mindstorms, potrebovali bi še ene.
Lanskoletni sponzorji 2014/15
LTH Castings, OŠ Škofja Loka-Mesto, Pavel Peklaj s.p. in šolski sklad.
Partner, organizator in izvajalec FLL programa in dogodkov v Sloveniji je neprofitna organizacija Super Glavca, Zavod za promocijo znanja (http://www.fll.si). Glavna spletna stran tekmovanja FLL, http://www.firstlegoleague.org Dejavnosti povezane z našo skupino objavljene na šolski strani so vidne na naslovu https://www.ossklm.si/tag/fll
Spletna stran skupine Legohrčki, http://legohrcki.ml/